ODİKOM olarak; işitme sektöründe hem akademik, hem de endüstriyel anlamda yıllar içinde edindiğimiz tecrübeler ışığında, kullanıcıların yaşadığı tüm sıkıntılara çözüm üretebilmek için 2019 yılında Türkiye' de kapılarımızı açtık ve işitme cihazı endüstrisinde varlığımızı duyurduk.


 

 • Türkiye' deki işitme cihazı kullanıcılarının, yaşadığı mağduriyet ve sıkıntıları Odyoloji bilimi ve işitme cihazı üreticilerinin ürettiği teknolojiler ile çözüme ulaştırmyı amaçlamaktayız...
 • Ücretsiz danışmanlıktan, işitme cihazınıza, yerel hizmet sağlayıcıların birinden diğerine kadar, tüm süreç boyunca size rehberlik ediyoruz. 
 • "www.odikom.com"  siz odaklı uzman bir ekibe sahibiz...
 • İşitme duyunuz, parmak iziniz kadar size özeldir; bu sebeple işitme ihtiyacınız size özeldir... Bu, yalnızca mevcut durumunuzla ilgili doğru desteğe ve doğru bilgilere sahipseniz mümkündür. Bu yüzden hiçbir yükümlülük veya risk olmadan ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

ODİKOM hizmetleri ile, işitme çözümleri hakkında danışmak istediğiniz her konuda, net, güvenilir ve objektif bilgiye ulaşabileceksiniz.


 

 • ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezleri’ nin personel yapısını, teknik yeterliliklerini, tamaladığı eğitimleri ve en önemlisi kullanıcı yorumlarını doğru ve detaylı olarak değerlendirebilecek ve kararınızı verirken yanılmamış olacaksınız.
 • Ayrıca süreç devam ederken, ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi ile de iletişime geçerek, gerekli teknik basamakları kontrol edip, size en iyi işitme cihazı, ürün ve hizmet tecrübesini sağlamış olacağız.
 • Süreç sonunda, olabilecek tüm şikâyetlerinizi, siz ve ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi ile birlikte değerlendirecek ve çözüm yollarını birlikte bulacağız.
 • Sizden herhangi bir sebeple, hiçbir aşamada kredi kartı bilgisi vs... istemiyoruz, sizden ücret istemiyoruz...

Üyelik kaydınızı tamamlamadan ODİKOM hizmetlerini kullanamazsınız.


 

 • Kaydınızı tamamlayarak süreç oluşturabilir, takip edebilir ve ODİKOM hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

ODİKOM üzerindeki işlemlerinizden elde edilen kişisel veriler, "Gizlilik Politikası" nda açıklanan kurallar ışığında saklanır ve kullanılır.


 

 • İşitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmet talep eden kişi ve ODİKOM’ a üye Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi, Gizlilik Politikası' nda yer verilen kurallara uymakla yükümlüdür.

 

ODİKOM; işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmet satışı yapmamaktadır.


 

 • Süreç sonunda işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmetler size ODİKOM tarafından değil, ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkez’ leri tarafından uygulanır. Bu sebeple; satış sözleşmesinin tarafı olmayan ODİKOM, sürecinin ödeme aşamasında yer almamaktadır. ODİKOM' a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi ile görüşerek, ödeme miktarını, ödeme şeklini karşılıklı kabul edip, işitme cihazı marka ve modelleri, ürün ve/ veya hizmetler için son basamak olan ödeme ve teslim kısmını biraraya gelmek şartı ile yüz yüze gerçekleştirmelisiniz.
 • ODİKOM sistmeleri içinde; banka kartı, kredi kartı, kapıda ödeme, EFT veya havale dahil hiçbir şekilde; konu olan işitme cihazı marka ve model, ürün ve/ veya hizmetlere bedel olarak ücret tahsil edilmemektedir.

Ürün hakkında veya herhangi bir konuda, süreç öncesinde ve/ veya devam ederken, ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi’ ne ulaşamazsınız veya ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi’ nden bilgi alamazsınız. Bu aşamada size her türlü bilgi ve desteği ODİKOM sağlayacaktır. İhtiyaç hissetmeniz durumunda Müşteri Hizmetleri’ nden de bilgi alabilirsiniz.


 

 • İşitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmet için oluşturulan süreç içinde size gelen tekliflerden birini kabul edip, teklifini kabul ettiğiniz ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi tarafından da gerekli işlemler tamamlandığında, sizin ve ODİKOM’ a üye Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi’ nin iletişim bilgileri aranızda karşılıklı paylaşılacaktır.  
 • Süreç tamamlandıktan sonra satıcının irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 • Taraflar, ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi ve ilgili Yönetmelik ve Sözleşmeler uyarınca cayma hakkını aşağıdaki hallerde kullanamayacağını kabul etmiştir:
 1.  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler,
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar,
 3.  Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallar,
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar,
 5.  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar,
 6. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, diğer hizmetler,
 7. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, ancak ilgili tarihin 2 (iki) iş günü öncesinde değişik bilgisini ODİKOM Müşteri Hizmetleri’ ne bildirmediği ayar, adaptasyon ve kontrollere ilişkin randevulu hizmetler için yaptığı/ yapmayı taahhüt ettiği ödemeler,
 8. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar,
 9. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler.
 • Alıcı'nın cayma hakkını kullanması hâlinde Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 (on dört) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmekle yükümlüdür. Alıcı ise cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itiaren 10 (on) gün içerisinde malı satıcıya veya yetkilendirmiş olduğu kişiye geri vermek zorundadır.
 • Alıcı tarafından sipariş edilmeyen malın teslimi veya hizmetin sunulması durumunda, ürünün kullanılması veya hizmetin tüketilmesine ilişkin durumlar saklı kalmak kaydıyla, Satıcı, Alıcı'ya karşı herhangi bir talepte bulunamaz.