Hizmet kalitemizi korumak, kullanıcılarımıza güvenli bir platform sunabilmek için ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi' nde belirtilen, ODİKOM süreçlerini kısmen ve/ veya tamamen bozabilecek tüm işlemler yasaktır.


 • Tespit edilmesi durumunda hesabınıza girişiniz engellenir ve Kullanıcı Sözleşme’ sinde yazan cezai şartları kabul etmiş sayılırsınız.

ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi' nde belirtilen süreç ile ilgili kurallara aykırı bir işlem tespit ettiğinizde bu durumu Müşteri Hizmetleri’ ne bildirebilirsiniz.


 • Kurallara aykırı bir durum tespit edilmesi durumunda ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi gereği elde ettiği tüm haklarını saklı tutarak en kısa sürede değerlendirilecektir.

ODİKOM' a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkez' leri süreçleri sonlandıramazlar.


 • Mevcut tüm süreçler, İşitme Cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmetleri talep eden kişilerin talebi üzerine sonlandırılabilir.

Başarı ile tamamlanan süreçleriniz iptal edildiğinde iptal nedeni sistemlerimize kayıtlı olan e-posta adresinize iletilir. E-postanıza gelen mesajı kontrol edebilirsiniz.


ÖNEMLİ: ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi' nde de belirtilen, süreçler ile ilgili kurallara aykırı bir işlem tespit edildiğinde, ODİKOM iptal edilen sürece ilişkin, komisyon ücretini geri iade etmeme/ tahsil etme, sürecin iptal edilmesine sebep olan aykırılığı gerçekleştiren ODİKOM' a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi’ nin üyeliğine geçici veya sürekli olarak son verme hakkına sahiptir. Bu durumda ODİKOM mevcuttaki sözleşmesi gereği üyelik aidatlarını tahsil etme hakkına sahiptir.

 

Süreç iptal edildiğinde, e-posta adresinize iptal nedeni iletilir.


 

 • Belirtilen nedenle süreciniz iptal edilmemesi gerektiğini düşünüyorsanız bu durumun aksini ispat eden bilgileri ve belgeleri (İşitme cihazları marka ve modelleri, ürün ve/veya hizmetini nereden temin ettiğinizi, İşitme cihazları marka ve modelleri, ürün ve/veya hizmetine ait faturayı, söz konusu İşitme cihazı marka ve modelleri, ürün ve/veya hizmete yetki belgenizi, İşitme Cihazı Merkezi ruhsatınızı, istenecek diğer belgeleri…) ve itiraz nedeninizi de belirterek Müşteri Hizmetlerine gönderin.
 • İnceleme yapıldıktan sonra e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

Satış Sözleşmesinin tarafı olmayan ODİKOM, sürecinin ödeme aşamasında yer almamaktadır. İşitme Cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmeti talep eden kişi ile görüşerek, ödeme miktarını, ödeme şeklini karşılıklı kabul edip, son basamak olan ödeme ve teslim kısmını biraraya gelmek şartı ile yüz yüze gerçekleştirmektesiniz.


 • İşitme Cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmeti talep eden kişi; süreç sonlandıktan sonra ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi ile biraraya gelip ödeme yapıp, sürece konu olan işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmeti teslim almaz ise, teklif alma hakkı kısıtlanır.
 • Bir kez ödeme yapmadığı için teklif hakkı kısıtlanan İşitme Cihazı marka/ model ürün ve/ veya hizmeti talep eden kişi veya kişiler ODİKOM sistemi içinde ayrı bir iş akışı ile takip edilmektedir.

ODİKOM’ a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi, ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi gereği kabul ettiği şartların herhangi birini ve/ veya birkaçını ihlal ettiğinde süreçlere katılma hakkı 7 gün süreyle kısıtlanır. 7 gün sonunda ODİKOM' a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi tekrar süreçlere dahil olup teklif verebilir.


ÖNEMLİ: ODİKOM Kullanıcı Sözleşmesi' nde de belirtildiği üzere; ODİKOM, ilgili yasaklı süreci durdurma, sürece konu olan işitme cihazı marka/ model, ürün ve/veya hizmete ilişkin komisyon ücretini iade etmeme,  sürece konu olan işitme cihazları marka/ model, ürün ve/veya hizmet için teklif veren ODİKOM' a üye olan Ruhsatlı İşitme Cihazı Satış ve Uygulama Merkezi’ nin üyeliğine geçici veya sürekli olarak son verme hakkına sahiptir. Bu durumda ODİKOM mevcuttaki sözleşmesi gereği üyelik aidatlarını tahsil etme hakkına sahiptir.

ODİKOM; işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmet satışı yapmamaktadır.


 • Satış sözleşmesinin tarafı olmayan ODİKOM, sürecinin ödeme aşamasında yer almamaktadır. 

 • İşitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmet talep eden kişi ile ODİKOM sistemleri üzerinden görüşerek, ödeme miktarını, ödeme şeklini karşılıklı kabul ederek, sürece konu olan işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmetler için son basamak olan ödeme ve teslim kısmını biraraya gelmek şartı ile yüz yüze sağlamaktasınız.


  ÖNEMLİ: ODİKOM üzerinden hiçbir şekilde; konu olan işitme cihazı marka ve model, ürün ve/ veya hizmetlere bedel olarak ücret tahsil edilmemektedir.

 

Satış sözleşmesinin tarafı olmayan ODİKOM, sürecinin ödeme aşamasında yer almamaktadır.


 

 • ODİKOM sistemlerini kullanarak; sürece konu olan işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmete bedel olarak ücret tahsilve/ veya iade edilmemektedir.
 • İşitme cihazları marka/ model, ürün ve/veya hizmeti talep eden kişi, sürece konu olan işitme cihazı marka/ model, ürün ve/ veya hizmeti teslim ettikten sonra para iadesi yapabilirsiniz.

Olumsuz puan ve yorumlar ODİKOM Müşteri Hizmetleri tarafından silinebilir. Silinmesini istediğiniz puan ve yorum için ODİKOM Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.


 • Aldığınız puan ve yorum ODİKOM Müşteri Hizmetleri tarafından değerlendirilecek, ilgili kriterlere uyuyorsa puan ve yorum silinecek uymuyorsa silinmeyecek veya değiştirilmeyecektir.